poniedziałek, 12 listopada 2012

Wieści: Szef WJC o bezprawnym "wyrzuceniu" bp Williamsona

Powinno to być zrobione dawno temu, "nie ma to żadnego efektu, jeżeli chodzi o przywrócenie wiarygodności tej organizacji:"

Szef Światowego Kongresu Żydów (World Jewish Congres - WJC) Ronald S. Lauder stwierdził: “Dobrze, że ten podżegacz do nienawiści oraz zaprzeczacz Holocaustu Williamson wreszcie został wysłany w dzicz, ale ta decyzja kierownictwa FSSPX powinna zostać podjęta lata temu, gdy duchowny otwarcie zaprzeczył istnieniu komór gazowych. Teraz jest trochę za późno. Obecnie podane powody wydalenia nie wspominają zniszczeń jakie ten człowiek spowodował poprzez rozpowszechnianie inwektyw przeciwko Żydom i innym, zarówno z pulpitu, poprzez swój tygodniowy biuletyn oraz poprzez swoje oświadczenia w mediach".

Prezydent WJC stwierdził również, że mimo, iż nie wszyscy członkowie FSSPX byli antysemitami jak Williamson, grupa wciąż musi się rozprawić z kwestią anty-semityzmu we własnych szeregach oraz częściowo z tymi, "którzy kontynuują traktowanie Żydów jako wcielenie Antychrysta". Lauder podziękował Papieżowi Benedyktowi XVI oraz kardynałowi Kurtowi Kochowi, Watykańskiemu oficjelowi odpowiedzialnemu za relacje z Żydami, za ich wyraźne potępienie antysemickich tendencji w kościele. "Wiemy jakie stanowisko zajmuje Watykan. Czego nie wiemy, to to czy kierownictwo FSSPX zgadza się z tym. Dopóki Bractwo Piusa nie zajmie jasnego stanowiska, nie powinno zostać ponownie włączone do owczarni Kościoła Katolickiego" wskazał Ronald Lauder.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz