niedziela, 11 listopada 2012

Spojrzenie w historię: komentarze bpa Williamsona 23.08.2009

Nadzwyczajny, wciąż możliwy plan Opatrzności dla dzisiejszego świata może być odgadnięty, jeżeli prawosławie ożywia się w granicach Rosji w sposób, w jaki opisał dla mnie kilka dni temu w Londynie Rosjanin. Jego opis odpowiada wrażeniu, jakie zabrał z Rosji amerykański przyjaciel odwiedzający Sankt Petersburg kilka lat temu - przeciętny Rosjanin ma w sobie wyraźnie więcej duchowej substancji, niż ma przeciętny duchowo wybrakowany mieszkaniec Zachodu. Czy to się łączy z naszą Panią z Fatimy ...?

Rosjanin w Londynie powiedział mi, że Kościół prawosławny w Rosji, raczej podąża niż przewodzi odrodzeniu prawosławia wśród ludzi. Udział w liturgii prawosławnej wzrósł ponad o połowę w ciągu ostatnich dwóch lat, a teraz 80% Rosjan przynajmniej nazywa siebie "prawosławnymi", czyli wierzącymi. Nowy parafii wyrastają wszędzie. Biblie są rozchwytywane jak tylko wejdą do sprzedaży. Literatura religijna kwitnie, podczas gdy ateistyczna propaganda umiera. "Święta Rosja" wstaje z grobu, w którym komunizm od 1917 do 1989 starał się ją pochować.

Gdy komunistyczne struktury sowieckiego "imperium zła" (Prez. Reagan) załamały się w 1989 r., Rosjanie, aby zastąpić komunizm, zwrócili się do ideologii, nie do zachodniego liberalizmu, lecz do ich narodowych i religijnych korzeni w Rosyjskim prawosławiu. Co właściwie miał dekadencki Zachód do zaoferowania nowym rosyjskim potrzeb w 1990 roku? W ekonomii, grabież majątku przez kapitalistyczne sępy; w polityce, nadal trwające okrążenie ich granic w celu zapewnienia stałej i globalnej hegemonii Stanów Zjednoczonych poprzez budowę pierścienia baz wojskowych, które są jednym, jeśli nie prawdziwym, przyczyną by katastrofalne okupacje w Iraku i Afganistanie nigdy nie dobiegły końca; w religii, niedoszłe pchnięcie na wschód soborowego ekumenizmu, z którym najwyraźniej rosyjscy duchowni nie chcą mieć nic wspólnego - wręcz przeciwnie, są oni świadomi Tradycyjnego Katolickiej ruchu, i wspierają go.

Jednakże, nie miejmy żadnych złudzeń: Rosyjska Cerkiew spaja religię i patriotyzm w nie całkiem pobożną miksturę, i prawosławie jest wciąż schizmatyckie poprzez odmawianie supremacji papieskiej, i heretyckie, odrzucając wiele dogmatów, więc Rosjanie muszą być nawrócenie do prawdziwie Uniwersalnego lub Katolickiego Kościoła. Ale jeśli Matka Boża Fatimska wyróżniła ich kraj do poświęcenia Jej sercu, nie może ono być dokonane, nie dlatego, że Rosjanie są nadal paskudnymi komunistami, ale z powodu ogromnych cierpień rosyjskich ludzi zadanych przez 70 babilońskich lat komunistycznej niewoli, które wołają dalej z zawsze religijnych głębi "Świętej Rosji" wzrostem żywotności duchowej, która może uratować prawdziwy Kościół, obecnie więdnący na Zachodzie, gdzie Urząd Kościoła może wciąż mieć wielkie liczby, ale ma mało Wiary, podczas gdy Tradycyjna reszta ma prawdziwą Wiarę, ale ma mało jeśli chodzi o liczby, a jeszcze mniej jeśli chodzi o Urząd? Bóg wie, jak bardzo również Kościół Zachodni potrzebuje nawrócenia!

Może więc być, że Rosja roztrzaskuje okrążenie w Trzeciej Wojnie Światowej prowadzącej do jej okupacji Europy, który w końcu doprowadzi Łacińskiego Papież do poświęcenia Rosji Sercu Matki Bożej, o co tak długo, na próżno prosiła? Czy w tej chwili odnowiony religijny zapał Rosjan uratuje nasz słaby Katolicki Autorytet i Tradycję, której Prawda z kolei oczyści ich błędy? Jeśli tak, to Bóg po raz kolejny "wszystkich oddał w niewiarę, aby On mógł mieć litość dla wszystkich ... Jak niepojęte są Jego wyroki i niezgłębione Jego drogi ... Jemu niech będzie chwała na wieki" (Rz XI , 32 ... 36).

Katolicy, głównonurtowi i Tradycyjni, módlcie się waszymi sercami o poświęcenie Rosji Bolesnemu i Niepokalanego Serca Matki Bożej, lub, jak jest Ona znana w Kościele Wschodnim, "Theotokos".

Kyrie eleison.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz